Ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej cieszą się dużym zainteresowaniem na ogrodzenia posesji. Powodem tego jest między innymi stosunkowo niski koszt zakupu takiego ogrodzenia oraz nieskomplikowany montaż. Montażu takiego ogrodzenia dokonuje się w następujący sposób.

Montaż krok po kroku

Montaż ogrodzenia rozpoczynamy od rozciągnięcia sznurka wzdłuż którego będziemy montować ogrodzenie. Następnie w zależności od szerokości naszych przęseł ogrodzeniowych słupki będziemy montować średnio co 2-2,5 m. Montaż słupków ogrodzeniowych rozpoczynamy od  montażu słupków początkowych i narożnych.

Słupki osadzamy we wcześniej przygotowanych dołkach na specjalnych kotwach do słupków lub też zabetonujemy je. Po wykonaniu tych czynności należy sprawdzić czy słupek jest ustawiony idealnie pionowo.

Wykorzystanie do montażu kotew znacznie skraca czas montażu ogrodzenia bowiem nie trzeba czekać na stwardnienie betonu.

Kiedy słupki ogrodzeniowe są już zamontowane możemy przystąpić do montażu siatki ogrodzeniowej.

Przy każdym słupku narożnym, początkowym i podporowym mocujemy napinacze za pomocą których napinamy dolny i górny drut naprężający ogrodzenie.

Następnie wzdłuż linii ogrodzenia rozkładamy siatkę  ogrodzeniową sprawdzając przy tym rozmiary i rozstaw jej oczek.

Na brzegu siatki ogrodzeniowej przy słupku początkowym wsuwamy pręt napinający i przymocowujemy go do słupka początkowego. To samo robimy przy słupku narożnym, jednak tam pręt mocujemy nieco dalej aby naciągnąć siatkę. Nadmiar siatki oraz uszkodzone oczka odcinamy. Na każdym odcinku ogrodzenia powtarzamy te same czynności.

Montaż ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej nie jest skomplikowany i z powodzeniem można go wykonać samodzielnie.

 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *