Ogrodzenia basenów ze szkła


Szklane ogrodzenia basenowe posiadają bardzo nowoczesny design. Tworzą efekt otwartej przestrzeni, a przy tym nie ograniczają widoczności. Szyba musi być gruba i posiadać co najmniej 6 mm, albo nawet 12mm. Wykończenie w zależności od gustu kupującego jest matowe lub na wysoki połysk, składa się z różnego typu ram, obejm oraz innych elementów niezbędnych do montażu ogrodzenia. Ramy konstrukcyjne poszczególnych paneli ogrodzeniowych wykonane są z aluminium lub stali nierdzewnej o stopniu morskim. Niewątpliwie wzmacnia to całą konstrukcję. Inne elementy ogrodzenia takie jak obejmy, maszty, ozdobniki i słupki wykonane są również z utwardzonego aluminium i polerowanej stali nierdzewnej. Ogrodzenie basenu jest niekiedy po prostu niezbędne i warto dołożyć wszelkich starań do tego, aby pełniło swoją funkcję bez uszczerbku na wyglądzie.

Odnowiać ogrodzenia z drewna czy raczej zamieniać na ogrodzenia z PCV ?

Ogrodzenia są nieodłącznym elementem każdej posesji. W sprzedaży dostępne jest wiele rodzai ogrodzeń. Oferowane są m.in. ogrodzenia drewniane, ogrodzenia metalowe, ogrodzenia plastikowe, ogrodzenia betonowe. Jednakże dotychczas największą popularnością cieszą się tradycyjne ogrodzenia drewniane. Są one stosunkowo tanie w zakupie i łatwe w montażu.

Niestety ogrodzenia wykonane z naturalnych materiałów są narażone na szereg różnych czynników, które wpływają na ich wygląd, trwałość i wytrzymałość ogrodzenia. Do czynników o negatywnym wpływie na ogrodzenia z drewna zaliczyć można wiatr, promieniowanie UV czy też deszcz. Takie ogrodzenia narażone są także na różnego rodzaju szkodniki, np. korniki.

Do budowy ogrodzenia najlepiej nadają się następujące gatunki drewna: sosnowe, świerkowe, olcha, jesion, robinia, drewno bukowe oraz dębina. Takie drewno nadaje się zarówno na przęsła ogrodzeniowe, słupki czy sztachety. Te ostatnie można wykorzystać na obudowę przęsła ogrodzeniowego oraz bramy czy też furtki. Po montażu ogrodzenia trzeba je zakonserwować co pozwoli zachować atrakcyjny wygląd ogrodzenia przed dłuższy czas.

Niemniej jednak nawet najlepiej zaimpregnowane, polakierowane czy pomalowane wodoodporna farbą ogrodzenie trzeba co jakiś czas odnawiać. W tym celu należy najpierw oczyścić ogrodzenie z zanieczyszczeń oraz resztek starej farby. Małe fragmenty ogrodzenia można oczyścić przy użyciu papieru ściernego lub twardej szczotki (ta oczyści także pęknięcia i szczeliny powstałe w wyniku wyschnięcia drewna). Do większych powierzchni ogrodzeń najlepiej użyć szlifierki. Do usunięcia starej farby z ogrodzenia można także użyć środki chemiczne, które niestety wywołują wiele skutków ubocznych (np. osłabiają strukturę drewna ogrodzeniowego, są szkodliwe dla zdrowia). Kolejnym etapem pracy jest uzupełnienie ubytków w ogrodzeniu. Małe można wypełnić szpachlom, większe natomiast zamaskować kawałkami drewna ogrodzeniowego. Najbardziej zniszczone sztachety należy wymienić. Na koniec całe ogrodzenie trzeba przeszlifować i zabezpieczyć przed biokorozją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *