Basen jest miejscem zabawy i rozrywki ale należy go także zabezpieczyć ogrodzeniem

Piękna willa z basenem, to coś co każdy mieszczuch i nie tylko chciałby mieć. Kiedyś luksus, na który stać było tylko nielicznych, dziś marzenie w zasięgu ręki. W dobie kredytów coraz częściej udaje się realizować te marzenia. Jednakże jeśli chcemy wybudować basen, to powinniśmy pomyśleć o bezpieczeństwie wokół basenu. Dotyczy to zwłaszcza rodzin, które są w posiadaniu małych dzieci, bowiem gdyby któreś z nich wpadło do basenu, mogłoby się to skończyć tragedią.

Producenci ogrodzeń zadbali również i o takie potrzeby konsumenta i na rynku pojawiły się także ogrodzenia do basenów. Oferowany jest szeroki wachlarz wzorów ogrodzeń. Jeśli chodzi o materiał, z którego są wykonane, to najczęściej producenci oferują ugodzenia ze szkła lub metalowe balustrady. Dominującym kolorem jest kolor biały.

Bez względu na materiał z jakiego są te ogrodzenia wykonane to charakteryzuje je wyjątkowa estetyka wykonania, chciałoby się rzec nawet sterylna, a materiały których użyto do produkcji ogrodzenia są wysokiej jakości.

Zadbano o to, aby można je było użytkować bez konserwacji i regulacji przez dłuższy czas, pomimo kontaktu z wodą. Ważnym elementem tego ogrodzenia jest zamek bezpieczeństwa trudny do otwarcia dla dzieci. Jeśli są to balustrady metalowe, to wykonane są one najczęściej z ocynkowanego metalu a następnie pomalowane proszkowo, co dobrze chroni je przed korozją.

Ogrodzenia basenów ze szkła

Szklane ogrodzenia basenowe posiadają bardzo nowoczesny design. Tworzą efekt otwartej przestrzeni, a przy tym nie ograniczają widoczności. Szyba musi być gruba i posiadać co najmniej 6 mm, albo nawet 12mm. Wykończenie w zależności od gustu kupującego jest matowe lub na wysoki połysk, składa się z różnego typu ram, obejm oraz innych elementów niezbędnych do montażu ogrodzenia. Ramy konstrukcyjne poszczególnych paneli ogrodzeniowych wykonane są z aluminium lub stali nierdzewnej o stopniu morskim. Niewątpliwie wzmacnia to całą konstrukcję. Inne elementy ogrodzenia takie jak obejmy, maszty, ozdobniki i słupki wykonane są również z utwardzonego aluminium i polerowanej stali nierdzewnej. Ogrodzenie basenu jest niekiedy po prostu niezbędne i warto dołożyć wszelkich starań do tego, aby pełniło swoją funkcję bez uszczerbku na wyglądzie.

You may also like...